Jan_Brueghel_The_Triumph_of_Death

Pękające genitalia? A może metalowy pręt wbity wiecie-gdzie? Oto 12 NAPRAWDĘ dziwnych przypadków śmierci

Wszyscy kiedyś umrzemy. Nawet tak wybitne jednostki jak ja i Ty będą musiały pewnego dnia pożegnać się z ziemskim padołem.

Mam tylko nadzieję, że w przeciwieństwie do moich dzisiejszych bohaterów spotka nas w miarę normalna śmierć.

HEROD WIELKI, ten od rzezi niewiniątek

HerodtheGreat2

Miał cukrzycę, raka jelita, problemy z nerkami i coś nie tak z głową (innymi słowy, był wariatem). Ostatecznie zmarł na gangrenę Fourniera – jego biedne genitalia zaczęły się rozkładać, pękły i zostały zjedzone przez robaki. Straszne. Nikomu takiej śmierci nie życzę.

Papież JAN XII

GiovanniXII

Jeśli chodzi o śmierć papieża Jana XII, to istnieją dwie wersje wydarzeń. Pierwsza głosi, że zmarł na zawał podczas uprawiania seksu. Druga mówi, że został śmiertelnie pobity przez zazdrosnego męża jednej ze swoich kochanek. Niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, jedno jest pewne: taka śmierć nie przystoi papieżowi.

HELIOGABAL, cesarz, który lubił zaszaleć

Elagabalus_Denarius_Fortuna_Head

Plotka głosi, że ten rzymski cesarz został zamordowany razem ze swoją matką w latrynie (nie pytajcie mnie, co robił w kiblu z własną matką), później odcięto mu głowę, zwłoki rozebrano, sponiewierano i wrzucono do kanału.

WALERIAN, kolejny rzymski cesarz

Miał bardzo przykrą śmierć. Najpierw trafił do niewoli, gdzie przeżył niezłe upokorzenie, ponieważ król perski używał go jako podnóżka przy dosiadaniu konia. Później został zmuszony do wypicia rozpuszczonego złota, obdarty żywcem ze skóry i wypchany.

EDWARD II, król Anglii

EdwardII-Cassell

Prawdopodobnie zakończył swój żywot z rozżarzonym prętem wbitym w odbyt.

MARCIN I LUDZKI, król Aragonii, Walencji, Majorki, Sardynii i Korsyki

Śmiech to zdrowie? Nie w przypadku tego pana, który podobno zmarł na skutek niestrawności połączonej z wybuchem niekontrolowanego śmiechu.

ADOLF FRYDERYK, król Szwecji

Untitled

Homar, kawior, kiszona kapusta, śledzie, 14 porcji deseru i szampan – nic dziwnego, że po spożyciu tak olbrzymiego posiłku dostał ataku serca i wykorkował.

JERZY II, król brytyjski

Nie był lubianym królem. I nawet śmierci nie miał godnej – zmarł z powodu niewydolności aorty. Siedział wtedy na kiblu.

KATARZYNA WIELKA iz Rossii

Katarzyna II

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie, Katarzyna Wielka wcale nie dokonała żywota podczas igraszek z koniem, jak twierdzą złośliwcy. Miała wylew krwi do mózgu, czyli niby nic nadzwyczajnego, ale podobnie jak w przypadku Jerzego II, akcja działa się w toalecie. Istnieje jeszcze wersja, która mówi, że ktoś ją dopadł w tej toalecie i przebił ciało szpikulcem (a dokładnie tę część, o której wstydzę się napisać).

ALEKSANDER, król Grecji

Jakiego on miał pecha. Ugryzła go małpa. Ranę co prawda oczyszczono, ale chyba mało starannie, bo już wieczorem poczuł się gorzej, zaczął gorączkować, a lekarz stwierdził, że tylko amputacja gnijącej nogi może go uratować. Nikt się jednak nie podjął tego zadania i kilka tygodni później 27-letni król zmarł na sepsę i gangrenę.

KAROL II, król Anglii i Szkocji

Charles_II_of_England

Pewnego dnia dostał wylewu. Lekarze postanowili mu pomóc. A szkoda, bo może gdyby dali mu święty spokój, to jeszcze trochę by pożył. Zaczęli go leczyć w dość dziwny sposób: upuścili sporo krwi, zaaplikowali silne środki wymiotne, zrobili lewatywę, ogolili głowę i przypalali ją gorącym żelazem, napełnili nos tabaką, okleili ciało gorącymi plastrami, które potem zdarli, natarli stopy żywicą i gołębimi odchodami, wydrążyli otwory w głowie…Po 5 dniach takiej „kuracji” pacjent zmarł.

JAKUB, syn Karola II (z nieprawego łoża)

Został ścięty. Nudy. Szokować może natomiast to, co stało się z jego ciałem po egzekucji. Ktoś zauważył, że książę nie posiada oficjalnego portretu. Żaden problem. Głowa została z powrotem przyszyta do ciała i pięknego (choć już od dłuższego czasu martwego) księcia uwieczniono na obrazie. Tak przynajmniej głosi legenda, ale czy to prawda – nie wiem, bo źródła jak zwykle są sprzeczne.


Bibliografia:
  1. Michael Farquhar, Królewskie skandale, Klub dla Ciebie, Warszawa 2002
  2. Simon Sebag Montefiore, Potwory. Historia zbrodni i okrucieństwa, Świat Książki, Warszawa 2010
  3. http://epatmos.pl/na-zachod/item/herod-krol-zydowski [dostęp: 08.12.2017]